خانه / سیاسی / مشکل گرد و غبار جنوب شرق اهواز ظرف ۲ سال حل می شود

مشکل گرد و غبار جنوب شرق اهواز ظرف ۲ سال حل می شود

مشکل گرد و غبار جنوب شرق اهواز ظرف ۲ سال حل می شود

معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس‌جمهوری در اهواز گفت: مشکل گرد و غبار در جنوب شرق این کلانشهر ظرف ۲ سال آینده به طور کامل حل می شود.

رضا ویسه چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های مقابله با ریزگرد در کانون‌های فوق بحرانی جنوب شرق اهواز در جمع خبرنگاران افزود: امسال در حدود ۱۹هزار هکتاراز اراضی فوق بحرانی جنوب شرق این شهر عملیات مقابله با گرد و غبار صورت گرفته است.
وی با تاکید براینکه کانال ۴۷ کیلومتری موسوم به کانال مهندس پورشریف ظرف ۲ روز آینده افتتاح می شود یادآور شد: با رهاسازی آب در این کانال عملیات نهالکاری سرعت بیشتری می گیرد.
معاون هماهنگی و نظارت جهانگیری خاطر نشان کرد: تمام امکانات کشور بسیج شد تا این کانال ظرف مدت زمان اندکی باوجود موانع بسیاری از قبیل لوله های آب، گاز، نفت و خطوط راه آهن به بهره برداری برسد.
ویسه در پاسخ به این پرسش که چرا عملیات مقابله با گرد و غبار سرعت بیشتری ندارد گفت: کاشت و رشد نهال ها نیازمند تامین آب است، اگر امسال شرایط بارندگی بهتر بود قطعا سرعت کار ما نیز افزایش می یافت.
معاون نظارت و هماهنگ کننده معاون اول رئیس جمهوری روز سه شنبه به همراه استاندار خوزستان از بخش هایی که این طرح اجرا شده یا درحال اجراست در مناطق باوی در شمال شرق اهواز و داریون میان آب شوشتر بازدید کرده و از نزدیک درجریان ابعاد و مسائل پیش روی اجرای کامل این طرح قرار گرفت.

خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار: کبری آقازری

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *