سرخط خبرها
خانه / سیاسی / واقعیت شکست بزرگ داعش، آمریکایی ها را شگفت زده و نگران کرده است
105

واقعیت شکست بزرگ داعش، آمریکایی ها را شگفت زده و نگران کرده است

واقعیت شکست بزرگ داعش، آمریکایی ها را شگفت زده و نگران کرده است

تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا گفت: تکرار بیش از حد و اندازه اتهام زنی های مقامات آمریکایی علیه ایران نشان می دهد آنان یا از سر عمد و آگاهانه چشمان خود را بر روی واقعیت شکست های بزرگ داعش در دو کشور عراق و سوریه بسته اند یا از شکست این گروه تروریستی و از دست دادن قلمرو و خاک تحت تصرف آنها و سیطره بر برخی از مناطق عراق و سوریه به سختی شگفت زده و نگرانند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، بهرام قاسمی افزود: متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم از سوی مقامات آمریکایی در حالی صورت می گیرد که ما همواره امنیت منطقه را امنیت خودمان دانسته ایم.
وی ادامه داد: بیش از پنج سال است مسوولانه و با هدف کمک به حفظ ثبات و امنیت منطقه ای، در کنار ملت ها و دولت های عراق و سوریه ایستاده ایم تا امروز در کنار مردم نگران و قربانی کشتار، خشونت و ترورهای این گروه تروریستی در گوشه و کنار جهان، شاهد پایان دولت خودخوانده و تروریستی داعش در این دو کشور باشیم. 
سخنگوی وزارت خارجه تاکیدکرد: هیچ کس و هیچ کشوری نمی تواند نقش سازنده و مثبت ایران در مبارزه با پدیده شوم تروریسم در منطقه و جهان را نادیده انگارد.
قاسمی با اشاره به رویکرد فریبکارانه و مبتنی بر اختلاف افکنی بین کشورهای منطقه توسط آمریکا در خاورمیانه که باعث ناامنی، پیچیده شدن اوضاع امنیتی، گسترش تروریسم و تنش های بالفعل و بالقوه در این منطقه شده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران بی توجه به اتهامات تکراری، بی پایه و بی اعتبار مقامات آمریکایی، همچنان تنها راه پاکسازی خاورمیانه از تروریسم و تنش ها و جنگ های فاجعه بار و ویرانگر را گفتگو، همکاری و اعتمادِ بین کشورهای منطقه دانسته و آنرا تنها گزینه و انتخابی می داند که می تواند ثبات کشورها و امنیت مردم منطقه را در آینده نزدیک تضمین کند.
وی به کشورهای فرامنطقه ای توصیه کرد اگر نمی توانند نقش سازنده و موثری برای پایان مصائب انباشته شده و دردها و رنج های مردم این نقطه از جهان ایفا کنند، به اختلاف افکنی و سیاست ایجاد ترس و تهدیدهای ساختگی بین کشورهای منطقه و در نتیجه، افزایش بی اعتمادی بین کشورهای خاورمیانه دامن نزنند. بی شک امنیت، آرامش و محترم دانستن حق حاکمیت کشور ها و عدم مداخله در امور داخلی آنان و مبارزه با تروریسم و نداشتن استانداردهای چند گانه به سود تمامی کشور ها و مردم جهان است.
به گزارش ایرنا، مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه درآیین هفتادمین سالروز تایید سازمان ملل متحد از موجودیت رژیم صهیونیستی، در جمع صهیونیست ها بارها و بارها بر حمایت از این رژیم تاکید کرد و گفت: ترامپ و دولت او متعهد به حمایت از اسرائیل هستند.
وی ادامه داد: رئیس جمهورترامپ در ماه گذشته استراتژی جدیدی را برابر اقدامات ثبات زدایانه ایران درمنطقه و همچنین تضعیف امنیت اسرائیل اعلام کرد. همان گونه که او گفت هرچه قدر این تهدید را نادیده بگیریم، خطرناک تر می شود.
معاون اول رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: به همین خاطر هم رییس‌جمهور ترامپ اعلام کرد که پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید نکرده و حمایت تهران از تروریسم در سراسر منطقه و جهان را تحمل نمی‌ کند.
وی تاکید کرد: رییس جمهوری آمریکا هرگز اجازه نخواهد ایران برنامه تسلیحات هسته ای خود را توسعه دهد. این یک قول محکم به اسرائیل و به مردم جهان است.
سیام**۹۲۵۴**۱۰۲۱
خبرنگار: سجاد خسروانیان**انتشار: حسین نوروزیان

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *