خانه / سیاسی / نیروهای کتائب حزب الله عراق آزاد شدند

نیروهای کتائب حزب الله عراق آزاد شدند

نیروهای کتائب حزب الله عراق آزاد شدند

نیروهای کتائب حزب الله عراق آزاد شدند

بغداد – ایرنا – منابع آگاه و رسانه ای پیش از ظهر جمعه در عراق تایید کردند که برخی از اعضای کتائب حزب الله که بامداد جمعه از سوی نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق بازداشت شده بودند، آزاد شده اند.

در همین ارتباط یک منبع آگاه به دنبال پیگیری های خبرنگار ایرنا در بغداد با تایید این موضوع ، افزود که اعضای کتائب حزب الله سحرگاه امروز آزاد شدند.

وبگاه السومریه نیوز نخستین رسانه عراقی است که خبر آزادی نیروهای کتائب حزب الله را در ساعت ۱۰:۲۹ صبح جمعه به وقت بغداد (۱۱:۵۹ به وقت تهران) منتشر کرد.

این وبگاه هم به نقل از یک منبع امنیتی در عراق اعلام کرد که دستگیرشدگان حوادث بامداد جمعه آزاد شدند. 
بر اساس اعلام سومریه نیوز افراد بازداشت شده از سوی فرماندهی عملیات مشترک آزاد شده اند.

منابع عراقی بامداد جمعه خبر دادند که نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (زیر نظر آمریکا) به مقر کتائب حزب ‌الله در منطقه الدوره بغداد حمله و ۱۳ نفر از اعضای کتائب را بازداشت کردند.
خبرگزاری ملی نینا با انتشار بیانیه سازمان مبارزه با تروریسم عراق بدون نام بردن از اسم این گروه نوشت که در عملیات شبانه در جنوب بغداد ، ۱۳ عنصر مسلح از سوی نیروهای این سازمان دستگیر شدند. 
در این بیانیه آمده است که نیروهای این سازمان، ۱۳ عنصر مسلح را در منطقه الدوره در جنوب بغداد دستگیر کردند. 
سازمان مبارزه با تروریسم یکی از یگان های مستقل در نیروهای مسلح عراق است که پس از سقوط رژیم صدام در سال ۲۰۰۳ با کمک و زیر نظر آمریکا شکل گرفت و به عنوان یکی از نیروهای زبده نظامی عراق شناخته می شود.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *