خانه / سیاسی / رهاسازی ۱.۲ میلیارد مترمکعب آب از سدهای اقماری به دریاچه ارومیه

رهاسازی ۱.۲ میلیارد مترمکعب آب از سدهای اقماری به دریاچه ارومیه

رهاسازی ۱.۲ میلیارد مترمکعب آب از سدهای اقماری به دریاچه ارومیه

رهاسازی ۱.۲ میلیارد مترمکعب آب از سدهای اقماری به دریاچه ارومیه

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب طی سال آبی جاری از سدهای اقماری به سمت دریاچه ارومیه رها شده است.

اتابک جعفری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش قابل توجهی از این میزان، مربوط به رهاسازی آب از سدهای بوکان، مهاباد و شهرچای ارومیه به عنوان بزرگترین سدهای استان به سمت دریاچه ارومیه است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، عملیات رهاسازی آب از سدهای زولا و دریک سلماس و ساروق تکاب به سمت دریاچه ارومیه طی سال آبی جاری با مقادیر متفاوت انجام شده است.

وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی ها قرار است که ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب طی سال آبی جاری از سدهای اقماری دریاچه ارومیه به سمت این دریاچه رها شود که این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر ۱۳ سد در استان در حال بهره برداری است که شهید کاظمی بوکان، شهرچای ارومیه، مهاباد و آغ چای چایپاره بزرگترین آنها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۹۰ سانتی‌متر بوده که سه سانتی‌متر بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

همچنین حجم آب موجود در این دریاچه طبق آخرین برآورد، پنج میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب برآورد شده که ۹۰ میلیون مترمکعب بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *