خانه / سیاسی / جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما کمک کنند

جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما کمک کنند

جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما کمک کنند

جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما کمک کنند

تهران – ایرنا – وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، از جوانان خواست برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا کمک و با ارسال دیدگاه‌ها، پیشنهادها و حتی نقدهای خود در تدوین ساز وکارهای حمایت اجتماعی این وزارتخانه را یاری رسانند.

به گزارش روز یکشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» نوشت: در ایامی سخت و دشوار که نه تنها ایرانیان بلکه همه مردم جهان درگیر مبارزه‌ای سخت و دشوار با ویروسی منحوس کرونا هستند، فرا رسیدن روز جوان را به همه جوانان ایران زمین تبریک می‌گویم.  واقعیت این است که طرح شعارگونه موضوع جوانان در همه این سال‌ها آن‌قدر تکرارشده که هرگونه سخن گفتن پیرامون این موضوع را سخت و دشوار کرده است .  

وی اضافه کرد: به عنوان مسئولی که در طول ۱۵ ماه فعالیتش در وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی، سن مدیریت عالی در این وزارتخانه بیش از ۱۰ سال کاهش یافته است و مجموعه‌ای از مدیران جوان ِکاربلد و با دانش در سطوح عالی مدیریتی آن به کارگمارده شده‌اند باید شهادت بدهم که حضور این مدیران جوان سبب شده است مدلی از مدیریت شفاف، کارآمد، خلاق و پیگیر اراِئه شود که خروجی آن منتفع شدن جامعه و نظام از اداره بهتر ، موثرتر امور اجرایی کشور دربخشی است که مسئولیت آن امروز با جوانان عزیزمان است . 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: باور دارم که ایران اسلامی برای عبور از مشکلات،چالش‌ها و سرعت بخشیدن به روند رشد و پیشرفت و عدالت ، راهی جز اعتماد به جوانان در سطوح بالای مدیریتی و تصمیم گیری ندارد، که تجربه و شواهد قطعی به ما می‌گوید هرگاه جوانان بودند ما از بحران‌ها با کمترین هزینه عبور کردیم.

 شریعتمداری خاطرنشان کرد: بارزترین و نزدیکترین شاهد این ادعا پس از دفاع مقدس، نقش آفرینی غرور آفرین جوانان این مرز و بوم در راه درهم شکستن بحران ناشی از شیوع ویروس کروناست. امروز جوانانی دانشمند و کاردان ، نوعدوست و عاشق هموطنان ، میهن دوست ، مومن ، آرمان گرا ، مسئولیت شناس ، فداکار و البته  بی نام و بی ادعا در در کنار اساتیدی مجرب در صف اول مبارزه با بحران کرونا هستند .

 این مقام مسوول با بیان اینکه پاندومی کرونا مانند سایر بیماری‌های فراگیر در ادوار تاریخ ، فقرا  را هم سریع‌تر و هم شدیدتر هدف قرار داده است،اظهارداشت:  واقعیت این است که بیماری‌های فراگیر و فقر اثرات متقابلی بر هم دارند. هم بیماری باعث تشدید فقر می‌شود و هم فقر باعث شیوع بیشتر و گستردگی شدیدتر بیماری.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این شرایط به عنوان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید با یک شناخت دقیق و واقع بینانه از مسئله‌ای که با آن مواجه هستیم به سمت تدوین راهکارهای حمایت اجتماعی از فقرا و اقشار کم درآمد پیش برویم از همه جوانان کارشناس و متخصص ِ در داخل و خارج از کشور درخواست می‌کنم با ارسال دیدگاه‌ها، پیشنهادها و حتی نقدهای خود ما را در تدوین سازوکارهای حمایت اجتماعی یاری دهند .

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *