خانه / سیاسی / وزارت نیرو ۲۱ هزار میلیارد تومان پروژه در مازندران در دست اجرا دارد

وزارت نیرو ۲۱ هزار میلیارد تومان پروژه در مازندران در دست اجرا دارد

وزارت نیرو ۲۱ هزار میلیارد تومان پروژه در مازندران در دست اجرا دارد

ساری – ایرنا – وزیر نیرو گفت که این وزارتخانه در مجموع ۲۱ هزار میلیارد تومان پروژه حوزه آب و برق را در استان مازندران در دست اجرا دارد.

به گزارش خبرنگارایرنا ، رضا اردکانیان عصر روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب شهر ساری افزود : در مجموع ۱۷۴ پروژه در حوزه آب و برق در استان مازندران از سوی وزارت نیرو در دست اجرا است که برخی از آنها تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد.
وی  پیشرفت فیزیکی این پروژه ها را حدود ۴۶ درصد اعلام کرد و گفت که تاکنون برای اجرای این پروژه ها ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
وزیر نیرو از نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی شهرستان محمودآباد با اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عنوان یکی از این پروژه ها نام برد.

کلنگ ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی محمود آباد امروز در جریان سفر وزیر نیرو به استان مازندران به زمین زده شد.

اردکانیان گفت : در مجموع در سال جاری در قالب پویش ” هر هفته الف – ب ایران  ” (آب- برق ) ۱۵۳ پروژه در سطح استان های کشور از جمله مازندران با اعتبار حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید که حدود ۹ هزار میلیارد ریال از این اعتبارات مربوط به افتتاحیه پروژه های استان مازندران بود.
 وی تعداد پروژه های پویش هر هفته الف – ایران  را ۲۷۲ پروژه در سطح ۳۰ استان کشور در ۳۰ هفته معرفی کرد و اظهار داشت : برای افتتاح این پروژه ها در استان های کشور ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد و تا پایان سال نیز حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه قالب این پویش افتتاح خواهد شد.
 رضا اردکانیان وزیر نیرو در پایان آیین بهره برداری از تصفیه خانه آب شرب شهر ساری از خانواده شهید فروزان از قهرمانان ورزشی آسیایی و جهانی و پارالمپیک و ۱۰ ورزشکار دیگر رشته های شنا، والیبال، ژیمناستیک، تیراندازی، شطرنج و تنیس روی میز استان مازندران دارای نشان بین المللی ، آسیایی و جهانی با اهداء لوح تقدیر و جوایز نقدی قدردانی کرد.
 

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *