خانه / حوادث / راه‌های روستایی سیستان تا فردا بازگشایی می‌شود

راه‌های روستایی سیستان تا فردا بازگشایی می‌شود

راه‌های روستایی سیستان تا فردا بازگشایی می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: هنوز راه ارتباطی ۸۰ روستای استان سیستان و بلوچستان، به علت سیل بسته است اما این راهها با فروکش کردن سطح آب طی امشب و فردا، بازگشایی می‌شود.

خداداد مقبلی شامگاه چهارشنبه در بجنورد به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون سطح آب رودخانه بالا است و امکان تردد و بازگشایی نیست از این رو راه ارتباطی ۸۰ روستای سیستان  بلوچستان هنوز بسته است.

وی افزود: در شرق استان هرمزگان هم راه ارتباطی شماری از روستاها به علت بروز سیل، مسدود شده که در تلاش هستیم تا این مسیرها هم زودتر بازگشایی و امکان تردد در آن برقرار شود.

وی خاطرنشان کرد: اواخر هفته گذشته و ابتدای هفته جاری، در چهار استان کشور شاهد سیل بودیم که در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان سیل و بارندگی، بیشتر بود.

وی گفت: در این حادثه طبیعی، در چهار هزار کیلومتر از مسیرها، ارتباط قطع شد که با تلاش راهداران، عمده راه های مسدود شده، بازگشایی موقت شد.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: سیل در برخی مسیرها، خسارت هایی را تحمیل کرده است که با تامین منابع مالی، نسبت به بازسازی خرابی ها و ایمن سازی تردد، اقدام می شود.

فرسودگی ناوگان راهداری

مقبلی، یکی از مشکلات سازمان متبوع خود را فرسودگی ناوگان راهداری خواند و گفت: در سطح کشور بیش از سه هزار دستگاه ناوگان سنگین، نیمه سنگین و سبک راهداری وجود دارد که بخش زیادی از این ناوگان، بویژه خودروهای سنگین عمری بالای ۲۰ تا ۲۵ دارند.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله اعتبار بسیار زیادی صرف تعمیر و نگهداری ناوگان راهداری می شود و فرسودگی و سن بالای این خودروها، هزینه های تعمیر و اورهال را بالا برده است.

وی افزود: اکنون حدود ۶۵ درصد از ناوگان راهداری، بالای ۲۰ سال دارند که البته عمده برفروبی ها و خدمات راهداری زمستانه با همین ناوگان انجام می شود.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: هزینه های بالا، سبب شده تا نتوانیم تمام ناوگان مزبور را نوسازی کنیم.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *