سرخط خبرها
خانه / سیاسی / آتش سوزی در ناو هواپیمابر روسیه یک کشته و ۱۲ مجروح برجای گذاشت
317

آتش سوزی در ناو هواپیمابر روسیه یک کشته و ۱۲ مجروح برجای گذاشت

آتش سوزی در ناو هواپیمابر روسیه یک کشته و ۱۲ مجروح برجای گذاشت

مسکو – ایرنا – بر اثر آتش سوزی در ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسف روسیه یک افسر کشته و ۱۲ نفر مصدوم شده و یک نفر نیز مفقود شده است.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز جمعه اعلام کرد: حریق در ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسف ساعت پنج بامداد امروز به وقت مسکو خاموش شد.
محدوده آتش سوزی حدود ۵۰۰ متر مربع بود و دهها مامور اطفاء حریق در خاموش کردن آن شرکت داشتند و دود شدید و درجه حرارت بالا مانع از مهار آتش سوزی می شد..
  ناو آدمیرال کوزنتسف از ماه آوریل سال گذشته برای انجام تعمیرات و نوسازی در لنگرگاه کارخانه کشتی سازی زویوزدچکا (در مورمانسک در شمال غرب روسیه) قرار دارد.
علت وقوع آتش سوزی، حریق بر اثر جوشکاری اعلام شده است که قطعات گداخته بر روی مازوت در کف مرکز تولید انرژی ناو هواپیمابر افتاد.
 آدمیرال کوزنتسف تنها ناو هواپیمابر روسیه ساخته شده در زمان اتحاد جماهیر شوروی می باشد و سال ۱۹۹۱ همزمان با فروپاشی کار خود را آغاز کرد و در عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه هم که در مهر ماه سال ۱۳۹۴ آغاز و دو سال جریان یافت، شرکت داشت..
این ناو با جنگ افزارهای پیشرفته موشکی و انواع توپ ها دارای بیشترین نرخ آتشباری در جهان یعنی ۵۰۰۰ گلوله در دقیقه، جنگ زیر سطحی و مقابله با اژدرها، نسبت به نمونه های مشابه غربی کارآمد تر معرفی شده است.
براساس آخرین گزارش موجود، ناوگان هوایی آدمیرال کوزنتسوف متشکل از ۱۹ جنگنده سوخو ۳۳ با توان انجام عملیات در هر شرایط زمانی و آب و هوایی مسلح به تسلیحات هوا به هوا، رهگیری موشک های کروز، بمب های هدایت شونده و بالگردهای ضدزیردریایی و اخطار زودهنگام است.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *