سرخط خبرها
خانه / سیاسی / صالحی: دولت برای افتتاح ۲ طرح ملی فرهنگی اراک اهتمام جدی دارد
314

صالحی: دولت برای افتتاح ۲ طرح ملی فرهنگی اراک اهتمام جدی دارد

صالحی: دولت برای افتتاح ۲ طرح ملی فرهنگی اراک اهتمام جدی دارد

اراک – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت برای تکمیل و افتتاح ۲ طرح ملی فرهنگی استان مرکزی در اراک شامل تالار و کتابخانه مرکزی اهتمام جدی دارد.

سید” عباس صالحی” روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح در حال اجرای کتابخانه مرکزی اراک در جمع خبرنگاران افزود: تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی اراک ۲ طرح ملی مهم در کشور هستند که با بهره‌برداری از آنها سه هزار متر مربع به فضای فرهنگی شهر اراک اضافه می‌کند.

وی بیان کرد: پیشرفت  فیزیکی تالار مرکزی اراک ۹۳ درصد و کتابخانه‌ مرکزی اراک ۴۰ درصد است و  بهره‌برداری از این طرح‌ها فرصت مناسبی را برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه و مردم این استان فراهم می‌سازد.

صالحی اظهار داشت: در قالب تفاهم‌نامه‌ای که روز گذشته با استاندار مرکزی منعقد شده، کمک‌های لازم مالی برای افتتاح این ۲ طرح ملی دیده شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت یازدهم این طرح‌ها تکمیل شوند.

بازدید وزیر ارشاد از کتابخانه مرکزی اراک

وی در خصوص بحث نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها به کتابخانه‌ها نیز گفت: انتظار است شهرداری‌ها در این راستا به تکلیف خود عمل کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: بخش قابل توجهی از شهرهای کشور هنوز کتابخانه ندارند که با  پرداخت این اعتبار می‌توان در این شهرها نیز کتابخانه ایجاد کرد.

کتابخانه مرکزی اراک در زمینی به وسعت ۶ هزار و ۲۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع  در پنج طبقه در حال ساخت استو هم‌اکنون دارای ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

این کتابخانه پس از کتابخانه ملی بزرگترین کتابخانه عمومی کشور است.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *