خانه / سیاسی / امام جمعه تهران: وقت گروکشی‌های سیاسی نیست

امام جمعه تهران: وقت گروکشی‌های سیاسی نیست

 امام جمعه تهران: وقت گروکشی‌های سیاسی نیست

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران با بیان این موضوع که اصلاح قیمت بنزین تنها بهانه‌ای برای تولد زودهنگام آشوب برنامه‌ریزی شده توسط دشمن بود گفت: اهالی سیاست مراقب باشند وقت گروکشی‌های سیاسی نیست و باید همدلی ملی را برای اجرای کامل طرح و کمک به آسیب‌دیدگان این حوادث به نمایش بگذاریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه دوم نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته تهران – در مصلی امام خمینی(ره) تهران-  در جمع بندی حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین خاطرنشان کرد: استبکار جهانی بعد از شکست‌های متعدد از جبهه مقاومت به محوریت ایران، تلاش کرد با سوار شدن بر موج اعتراضات مردم، کشور را به سمت هرج و مرج ببرد و اقدامات وسیعی را با حمایت اقتصادی عوامل خود در منطقه و فضاسازی شبکه‌های رسانه ای عنکبوتی خود انجام داد.

وی حمایت دیپلماتیک و سیاسی آمریکا و پادوهای منافقین و سلطنت طلب‌ها و میدان داری اشرار و اراذل اجاره ای طی دو روز در اقصی نقاط کشور را یادآور شد و ادامه داد: در این دو روز، اراذل اجاره‌ای با وحشی گری کشتند و سوزاندند و داعشی‌وار به سرباز دلاور تا افسر قهرمان و پاسدار و بسیجی و حتی مردم عادی هم رحم نکردند.

امام جمعه موقت تهران، با بیان این موضوع که یک طراحی خطرناک پشت آشوب‌های اخیر بود افزود: این آشوب‌ها، حاصل دو سال کار تشکیلاتی و تسلیح و آموزش استبکار جهانی بود و اصلاح قیمت بنزین تنها یک بهانه بود و این آشوب برای زمستان برنامه ریزی شده بود که زودتر متولد شد.

حجت الاسلام حاج علی اکبری، حملات موشکی گروه های مقاومت فلسطینی و حزب الله لبنان به فلسطین اشغالی، حمله انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان، حضور مقتدرانه ایران در خلیج فارس و ساقط کردن پهباد جاسوسی آمریکا را یادآور شد و گفت: نتیجه این اقدامات جبهه مقاومت، غلبه گفتمان مقاومت  بر گفتمان سازش در منطقه بود.
وی آمریکا را به شیر پیر و خسته ای تشبیه کرد که هر از چند گاهی، عربده ای می کشد و افزود: عربده‌های پوشالی آمریکا فقط بزدل‌ها را می‌ترساند و هر روز شاهد افول و زوال بیشتر استکبار جهانی هستیم.
امام جمعه موقت تهران، اغتشاشات بعد از اصلاح قیمت بنزین را واکنش منفعلانه دستگاه استبکار به جبهه مقاومت ارزیابی کرد و گفت: اغتشاشات به خوبی و تدبیر مرجعیت در عراق و لبنان کنترل و در ایران نیز با پیام رهبر معظم انقلاب با شکست مواجه شد.
حجت الاسلام حاج علی‌اکبری به خطای محاسباتی دشمن اشاره کرد و گفت: رهبری در پیام کوتاه خود در عین اینکه ساختارهای قانونی را حفاظت، وفاق اجتماعی و امنیت ملی را در کمال عزت صیانت کرد، خواستار حل مشکلات ناشی از اجرای طرح برای مردم شد.
وی، پیش بینی رهبری درباره وقوع فتنه در سال ۹۸، را نیز یادآور شد و افزود: سخنان رهبری فتنه را خاموش کرد و ملت ایران با بصیرت، شجاعت، بردباری و نجابت، صف خود را از اغتشاشگران جدا و ثابت کردند استقلال، آزادی و امنیت ملی خط قرمز آنهاست.
امام جمعه موقت تهران، فروکش کردن فتنه ۹۸ در ۲ روز را نشاندهنده شایستگی، خوش ساخت و ریشه دار بودن نظام مردم سالاری دینی در مقابل دیگر نظام‌های دنیا ارزیابی کرد.
حجت الاسلام حاج علی‌اکبری در بخش دیگری از سخنان خود، ایران را در میان پرمصرف‌ترین کشورهای دنیا از لحاظ مصرف انرژی عنوان کرد و اضافه کرد: مصرف بالای انرژی نه تنها به محیط زیست آسیب می زند و آلودگی هوا را در پی دارد، فرصت طلایی پیوستن به گروه کشورهای صادرکننده بنزین را از ایران گرفت.
وی به تاکید برنامه ششم توسعه بر اصلاح تدریجی قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: قاچاق بنزین در وضعیت بدی قرار داشت و اصلاح قیمت یک اقدام لازم و اجتناب ناپذیر بود.
امام جمعه موقت تهران با بیان این موضوع که طرح اصلاح قیمت بنزین، جمع بندی کارشناسی و مدیریت عالی نظام و مورد تایید سران سه قوه بود این سئوال را مطرح کرد که با وجود بعضی زیرساخت ها مثل سهمیه بندی، چرا این طرح مصوب برنامه ششم با چهار سال تاخیر اجرا شده است. 
حجت الاسلام حاج علی اکبری، این اقدام را نافع و لازم برای کشور ارزیابی کرد و با انتقاد از شیوه اجرای آن گفت: شیوه اجرای این تصمیم ملی که همه جامعه را در بر می گیرد، در بوته نقد است و  برای اجرای آن، اقناع ملی و اجماع نخبگانی صورت نگرفت که نتیجه آن ناراحتی و نگرانی گسترده در میان آحاد مردم بعد از اجرا بود. 
وی به نگرانی های کنونی مردم از افزایش قیمت دیگر کالاها به تبع افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: فرایند پرداخت یارانه ناشی از اصلاح قیمت بنزین لازم است همه مشمولین را در بر بگیرد و با نظارت مستمر از گرانی‌های ساختگی جلوگیری شود.
امام جمعه موقت تهران، نقش بسیج در انقلاب اسلامی و کنترل فتنه اخیر را یادآور شد و گفت: بسیج یعنی ملت ایران که با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی به هنگام و با بصیرت در همه صحنه های دفاع از انقلاب اسلامی حاضر است.
حجت الاسلام علی اکبری از مردم و مسئولین خواست تا با دقت تهدیدهای دشمن را به فرصت تبدیل کنند و اضافه کرد: دشمن خواست سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را کاهش دهد و بین مردم و مسئولان تفرقه ایجاد کند اما مسئولان باید با خدمتگزاری مجاهدانه و عمل به وعده ها، این تهدید را به فرصت تبدیل کنند.
وی خواستار قرار گرفتن شیوه های مناسب انتقاد و اعتراض در اختیار مردم شد و گفت: یکی از پیشنهادها، استفاده از ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه و حضور مسئولان در این پایگاه‌ها برای پاسخ‌گویی به انتقادها و اعتراض‌های مردم است.
امام جمعه موقت تهران، امنیت ایران را در جهان بی‌نظیر ارزیابی کرد و در عین حال تاکید کرد: اغتشاشات اخیر نشان داد که امنیت را بیشتر از قبل باید جدی گرفت و حفره های امنیت اجتماعی را شناسایی کرد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری، اتخاذ تدابیر حفاظتی، تقویت پدافند غیرعامل، اصلاح ساختار شورای تامین در برخی شهرها، توقیت جایگاه پلیس و نیروهای حافظ امنیت و تقویت امنیت محله محور با تاکید بر شهرهای جدید را خواستار شد و گفت: در بعضی شهرها که هسته‌های محلی مقاومت قوی بود، آرامش برقرار بود.
وی، محدودیت فضای مجازی در روزهای اغتشاشات و در عین حال، فعال بودن شبکه‌های مخابراتی، بانکی و دیگر شبکه های ملی را یادآور شد و گفت: شبکه ملی اطلاعات موفق عمل کرد و لازم است ارتقا یابد.
امام جمعه موقت تهران خواستار در نظر گرفتن اشد مجازات برای عاملین اصلی شرارت‌ها در اغتشاشات و در عین حال در نظر گرفتن رافت اسلامی برای فریب‌خوردگان شد.
حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه قناعت رمز حیات طیبه است، خواستار اصلاح سبک زندگی برای مصرف کمتر سوخت، بسیج ملی برای ارزان کردن کالاها و بیسج ملی برای جبران خسارت زیان دیده‌گان از اغتشاشات شد.
امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران بود که به مناسبت «۷ آذر؛ روز نیروی دریایی» سخنرانی کرد.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *