خانه / سیاسی / معاون وزیر نیرو:۲۰۰ شهر کشور درگیر تنش آبی است

معاون وزیر نیرو:۲۰۰ شهر کشور درگیر تنش آبی است

معاون وزیر نیرو:۲۰۰ شهر کشور درگیر تنش آبی است

قزوین – ایرنا – معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور گفت:هم اینک ۲۰۰ شهر کشور دارای تنش آبی است درحالیکه پیش از بارندگی‌های امسال این رقم به ۴۰۰ مورد می‌رسید.

حمیدرضا جانباز روز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه شهرهای دارای تنش آبی تدوین ‌نشده است زیرا بخش عمده‌ای از بارش‌های کشور در فصل زمستان و ابتدای بهار صورت می‌گیرد.

جانباز با بیان اینکه سعی می‌کنیم هرساله تا پایان دی‌ماه برنامه جامع پیش‌بینی شهرهای دارای تنش آبی را در کشور تدوین کنیم، عنوان کرد: در سال جاری به سبب بارش‌های پیاپی، تعداد شهرهایی که مشکل آب داشتند به کمتر از ۲۰۰ عدد کاهش پیدا کرد.

معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور خاطرنشان کرد: برای تأمین آب شهرها و روستاها در کوتاه و میان‌مدت برنامه‌های جامعی را در نظر داریم تا مردم در کمترین میزان مضیقه و فشار قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: قطعا با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی، مشکل شهرهایی که درگیر تنش آبی هستند، حل خواهد شد.

یک میلیارد مترمکعب پساب تصفیه ‌شده در کشور تولید می‌شود

معاون وزیر نیرو گفت: سالانه بیش از یک میلیارد مترمکعب پساب تصفیه ‌شده در کشور تولید می‌شود که امکان افزایش آن وجود دارد.

جانباز اضافه کرد:با توجه به میزان مصرف آب در کشور این رقم می‌تواند به چهار میلیارد مترمکعب افزایش یابد.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور امروز به منظور بازدید از تصفیه خانه فاضلاب روستای قشلاق، بازدید از طرح‌های مسکن مهر و کلنگ زنی تصفیه خانه شریفیه به قزوین سفر کرده بود.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *