خانه / سیاسی / صالحی: همه شهرهای کشور پایگاه استعدادهای نمایشی شده‌اند

صالحی: همه شهرهای کشور پایگاه استعدادهای نمایشی شده‌اند

صالحی: همه شهرهای کشور پایگاه استعدادهای نمایشی شده‌اند

سمنان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر سال های گذشته بازار نمایش تنها در تهران و کلان شهرها داغ بود، امروز هر شهر کوچکی پایگاه استعدادهای نمایشی است و شاهد برگزاری جشنواره‌های ملی، منطقه‌ای و استانی هستیم.

سید عباس صالحی شامگاه پنجشنبه در آیین پایانی جشنواره استانی تئاتر سمنان که در فرهنگسرای خورشید تابان گرمسار برگزار شد افزود: زبان نمایش از اولین هنرهای بشری است که قبل از بسیاری از هنرهای دیگر وجود داشت و اکنون شاهد اتفاق‌های خوبی در این هنر هستیم.

وی برگزاری سی‌امین دوره جشنواره تئاتر استانی سمنان را نشان دهنده پویایی این هنر در این استان دانست.

وی یادآور شد: گروه‌های نمایش استان‌ها در جشنواره های مختلف می درخشند و بر طبق آمایش هنری ، تئاتر در کشور در حال پیشرفت است.

صالحی افزود: حرکت رو به رشد و تجربه گرایی در نمایش ها در حال شکل گیری است و قابل حس می‌باشد و نباید آن را نادیده گرفت و ما مسوولان هم باید ارزش آن را بدانیم.

وی ادامه داد: ارتقاء کیفیت گروه های نمایشی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با منابع موجود در دستور کار است و این حمایت نیازمند ارتباط گیری اهالی هنرهای نمایشی است.

وی تاکید کرد: باید فاصله ها را با هنرمندان کمتر کنیم و همین رویه بود که در نهایت در بیمه هنرمندان در مجموع طی سه سال گذشته تعداد بیمه شدگان را به میزان ۲ برابر ارتقا داده ایم . این در حالیست که جمع هنرمندان کشور زیاد است و با تمام منابع محدود، اتفاق رخ داده شده کار کمی نبوده است.

در این آیین از برگزیدگان سی‌امین جشنواره تئاتر صحنه‌ای و دومین جشنواره تئاتر خیابانی استان سمنان تجلیل شد.

صالحی که صبح امروز پنجشنبه وارد استان سمنان شد برنامه های مختلفی در شهرستان های سمنان، گرمسار و مهدیشهر داشت.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *