خانه / سیاسی / “مَردُم” را با چشمان بسته در اهواز ببینید

“مَردُم” را با چشمان بسته در اهواز ببینید

"مَردُم" را با چشمان بسته در اهواز ببینید

 مریم رشغی، هنرمند خوزستانی برای دومین بار در اهواز نمایشگاهی از مجموعه نقاشی ها با نام “مَردُم” را برای نابینایان برپا کرد.

این نقاش و هنرمند خوزستانی شامگاه جمعه در حاشیه گشایش نمایشگاهش گفت: این نمایشگاه حاصل تحقیقات و پروسه پایان نامه ارشد من در رشته نقاشی در سال ۹۱ تا ۹۳ است که بیش از ۶ ماه در کنار دانش آموزان نابینای مدرسه شوریده شیرازی اهواز انجام شده است.

رشغی افزود: نتیجه تحقیقات من روشی جدید برای نقاشی نابینایان با خط بریل و تعریف ابزاری برای نابینایان است تا بتوانند با این روش نقاشی کنند.

وی اظهار داشت: نتیجه پایان نامه در سال ۹۳ به صورت نمایشگاهی در گالری مانی شیراز و سپس در مدرسه شوریده شیرازی اهواز به نمایش گذاشته شد.

این هنرمند با بیان اینکه این دومین مجموعه آثار برای نابینایان در اهواز است که به نمایش درمی آید، گفت:  این آثار در قالب ۱۵ اثر به سایز ۳۵ در ۴۵ خلق شده و با حضور اهالی مدرسه نابینایان شوریده شیرازی به نمایش در آمده است.

وی گفت: اسم این نمایشگاه “مردم”  است که در ۲ معنای مردمک چشم و مردم به معنای انسان‌ها به کار گرفته شده است.

 این نمایشگاه از امشب  تا ۲۵ مهر در گالری دوربین و به مناسبت روز جهانی نابینایان-عصای سفید( ۲۳ مهرماه) در گالری دوربین واقع در فلکه ساعت، خیابان خرم، روبروی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برپا است.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *