خانه / سیاسی / پزشک دزفولی یک مدرسه استثنایی ساخت

پزشک دزفولی یک مدرسه استثنایی ساخت

پزشک دزفولی یک مدرسه استثنایی ساخت

یک مدرسه استثنایی که با همت خانواده دکتر مصطفی پریدار یکی از پزشکان دزفولی و قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساخته شده عصر پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان دزفول بهره برداری شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دزفول در حاشیه افتتاح این آموزشگاه گفت: مدرسه استثنایی ۱۲ کلاسه پگاه پریدار در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع و زیربنای یکهزار و ۲۰۰ مترمربع در منطقه ۸۶ هکتار ساخته شده که برای ساخت آن حدود ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
عبدالمحمد جرجانی افزود: دکتر مصطفی پریدار  ۵۰ درصد از هزینه های ساخت این مدرسه را به نیت دخترش پرداخت  کرد و مابقی آن توسط دولت تامین شد.

وی اظهار داشت: این مدرسه به نام دختر این خانواده خیر مدرسه ساز نامگذاری شده است.

ساخت یک سالن همایش چند منظوره در دزفول آغاز شد

رییس آموزش و پرورش دزفول گفت: امروز همچنین ساخت سالن همایش چند منظوره ای جنب این مدرسه استثنایی با حضور مسوولان کشوری و استانی آموزش و پرورش آغاز شد که پیش بینی می شود برای ساخت آن افزون بر ۵۰ میلیارد ریال نیاز باشد.
وی افزود: ۵۰ درصد ساخت این سالن را خیر مدرسه ساز( دکتر پریدار) و ۵۰ درصد دیگر را دولت تامین می کند.

مساحت  زمینی که برای ساخت سالن چندمنظوره اختصاص یافته سه هزار و ۸۰۰ مترمربع و زیربنای آن ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع است.

مصطفی پریدار  گفت: پارسال همزمان با اولین سالگرد دخترم یک مدرسه در اندیمشک افتتاح کردیم امسال نیز این مدرسه بعد از یکسال از زمان کلنگ زنی افتتاح شد.

این خیر افزود: ۲ مدرسه دیگر نیز در بخش روستایی احمد فداله تقبل کرده ایم که عملیات اجرایی آنها آغاز شده و امیدواریم تا سال آینده افتتاح شوند.

وی اظهار داشت: پنجمین مدرسه نیز در سیرجان کرمان به نام پگاه پریدار در دست ساخت است که امیدواریم تا سال آینده بهره برداری شود.

پریدار با اشاره به آغاز یک سالن چند منظوره در دزفول بیان کرد: یکی از مشکلاتی که به طور جدی در شهرستان دزفول وجود دارد نبود سالن همایش برای اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی است که با مساعدت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان خوزستان یک زمین برای این کار تامین شد که در نظر داریم یک سالن یکهزار نفره را در این زمین بسازیم .

وی افزود: هزینه ساخت این سالن حدود ۵۰ میلیارد ریال است که نصف آن توسط بنده و مابقی توسط دولت تامین خواهد شد.

در این آیین محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، استاندار خوزستان، مسوولان استانی و محلی حضور داشتند.

وزیر آموزش و پرورش و هیات به منظور افتتاح چند طرح آموزشی به خوزستان سفر کرده است.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *