خانه / سیاسی / وزیر نیرو: تنش آبی در شهرها را تا ۱۴۰۰ به صفر می‌رسانیم

وزیر نیرو: تنش آبی در شهرها را تا ۱۴۰۰ به صفر می‌رسانیم

وزیر نیرو: تنش آبی در شهرها را تا ۱۴۰۰ به صفر می‌رسانیم

تهران- ایرنا- وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف گفت: برنامه ریزی شده تا بتوان شهرهای تحت تنش آبی را تا پایان دولت دوازدهم به صفر برسانیم.

«رضا اردکانیان» روز پنجشنبه در حاشیه دیدار از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران افزود: تحقق این امر نیازمند تامین منابع مالی است اما تلاش می‌شود جدا از منابع مالی بقیه نیازمندی‌های تحقق این امر فراهم شود.
وی اهمیت مدیریت مصرف در بخش آب را کمتر از بخش انرژی ندانست و ادامه داد: اکنون ۱۰ سال خشک را پشت سر گذاشته‌ایم و در این شرایط صحبت از مدیریت مصرف راحت‌تر خواهد بود.
اردکانیان خاطرنشان کرد: وزارت نیرو مصمم است الگوی صحیح مصرف را به عنوان یک عادت اخلاقی خوب در جامعه نهادینه‌سازی کند و در این میان نقش رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد از اهمیت بالاتری برخوردار است.
وزیر نیرو گفت: پایداری و تاب‌آوری جامعه بیش از هرچیز وابسته به پایبندی به اخلاقیات است و هرچه جامعه اخلاقی‌تر باشد تاب‌آورتر خواهد بود.

اردکانیان به شرایط فعلی ناشی از تحریم‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در این شرایط باید توجه به امکانات ساخت داخل باشد و اکنون اکثر شرکت‌های داخلی از استقبال بیشتر از محصولات خود خبر می‌دهند.
وی افزود: با توجه به روند روبه رشدخدمات فاضلاب شهری و روستایی انتظار می‌رود در آینده نزدیک از حیث تجهیزات و قطعات اتکاء بیشتر به تولیدات داخل باشد.

 هر هفته یک پروژه بزرگ آب و برق افتتاح می شود
وزیر نیرو از تلاش وزارت نیرو برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم خبر داد و گفت: در نیمه دوم امسال و از هفته آتی هر هفته طرحی بزرگ در عرصه آب و برق در سراسر کشور افتتاح خواهد شد.
اردکانیان افزود: بیش از ۲۲۰ طرح در بخش آب و آبرسانی، تصفیه خانه آب و فاضلاب،   آبرسانی روستایی، نیروگاه برق حرارتی و تجدید پذیر در همه استان ها بهره برداری می شود.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *