خانه / سیاسی / مسکو و دمشق بار دیگر خواستار خروج نیروهای آمریکا از سوریه شدند

مسکو و دمشق بار دیگر خواستار خروج نیروهای آمریکا از سوریه شدند

مسکو و دمشق بار دیگر خواستار خروج نیروهای آمریکا از سوریه شدند

تهران – ایرنا – “مرکز هماهنگی روسیه و سوریه” روز سه شنبه با صدور بیانیه ای از آمریکا خواست تا به حضور نظامی در سوریه پایان دهد و نیروهای خود را هرچه سریع تر از این کشور خارج کند.

به گزارش شبکه خبری المیادین، این مرکز یکپارچه شدن مجدد کل مناطق سوریه و پاکسازی کامل این کشور از حضور تروریست ها را در گرو خروج کامل نیروهای نظامی آمریکا از سوریه دانست.

مرکز هماهنگی روسیه و سوریه همچنین افزود: تلاش ها برای خارج کردن آوارگان سوری از اردوگاه “الرکبان” به دلیل کارشکنی طرف آمریکایی نیمه تمام مانده و برخلاف توافق های پیشین برای خروج ۲ هزار آواره از این اردوگاه در تاریخ ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) تنها ۳۶۳ آواره، الرکبان را ترک کردند.

در این بیانیه آمده است که در راستای موافقت دمشق با طرح سازمان ملل برای خروج داوطلبانه آوارگان اردوگاه الرکبان و با تلاش های مشترک روسیه و سوریه تاکنون حدود ۱۸ هزار آواره که نیمی از جمعیت این اردوگاه را شامل می شوند الرکبان را ترک کرده اند.

این مرکز در بیانیه خود آمریکا را به “نفاق” در برخورد با موضوع اردوگاه الرکبان متهم و خاطرنشان کرد که آمریکایی ها از یک سو با طرح سازمان ملل برای تخلیه الرکبان و ایجاد ضمانت های لازم برای حضور هلال احمر سوریه و کارمندان سازمان ملل در این منطقه موافقت کردند و از سوی دیگر هیچ گام عملی در این خصوص برنداشتند.

اردوگاه الرکبان تحت کنترل عناصر مسلح وابسته به نیروهای آمریکایی است که در پایگاه التنف حضور دارند.

روسیه بارها هشدار داده که وضعیت الرکبان شبیه یک فاجعه انسانی است و از واشنگتن خواسته تا خروج آوارگان از این اردوگاه را تسهیل کند.

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *