خانه / سیاسی / تذکر کتبی مهدی قلی کیانی خطاب به شهردار اندیمشک

تذکر کتبی مهدی قلی کیانی خطاب به شهردار اندیمشک

تذکر کتبی مهدی قلی کیانی خطاب به شهردار اندیمشک

مهدی قلی کیانی

“تذکر کتبی مهدی قلی کیانی خطاب به شهردار اندیمشک”

مهدی قلی کیانی عضو شورای شهر نامه ای کتبی به شهردار اندیمشک نوشته و نسخه ای از آن را جهت انتشار برای افکار عمومی به سایت خبردز ارسال نمودند متن نامه بدین شرح است.

بعنوان عضو شورای شهر لازم دیدم نکاتی را محضر شهروندان شریف اندیمشک ارائه کنم.
به دنبال مشکلات متعددی که در شهرداری اندیمشک وجود داشت،پس از تذکرات لازم و طرح سوالاتی که در فصل جاری از آقای پاپی شهردار اندیمشک صورت گرفت،در نهایت طرح استیحضاح ایشان تنها سه امضا کسب نمود و موفق به استیحضاح  نشدیم.
بنده،آقای بختیاری و خانم میرعالی استیحضاح  را امضا کردیم اما چون به حد نصاب نرسید مطرح نگردید.
پس از آن روند نامطلوب و وضعیت نابسامان شهرداری  هر روز بدتر از دیروز میشود و ما نیز براساس قانون میتوانیم بر شهردار  با تذکر و طرح سوال یا نهایتا استیضیاح نظارت کنیم .
من یک پروژه ی ساده را مثال میزنم تا به عمق قضایا پی ببرید.رنگ آمیزی بلوارها که در سنوات گذشته(در زمان شورای چهارم) توسط کارکنان شهرداری و با هزینه ای ناچیز صورت میگرفت،امروز  تقسیم شده و به چند پیمانکار واگذار گردیده که با قیمت های غیراصولی و کار بی کیفیت،از محل درآمدهای جاری شهرداری که باید صرف دستمزد کارکنان و هزینه های ضروری شهرداری شود صورت میگیرد و پول شهرداری حیف و میل میشود.
من امروز بررسی کرده ام و دیدم بدون استعلام بهاء و رعایت تشریفات کار واگذار   و در نهایت با کیفیت نامناسب انجام شده است.
و قبل از نظارت دقیق و خشک شدن رنگ به دنبال پرداخت از حساب خالی شهرداری هستند!!!
و این یعنی رابطه جای ضابطه را گرفته ست.
من براساس ماده۷۳ قانون شوراها ۵تذکر به شهردار داده ام.
یکی در خصوص کف خیابانها به خصوص آثار ناشی از خدمات رسانی شرکت مخابرات است که کنده کاری هایی داشته اند و ترمیم آن وظیفه ی شهرداری است اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته و شیارها همچنان باقی مانده است.این شیارها منجر به تصادفاتی شده و آسیب هایی برای شهروندان ایجاد کرده که نگران کننده است.
یکی در خصوص حقوق معوقه کارکنان و فاجعه ی عدم پرداخت حق بیمه کارکنان است که باعث شده با جیب خالی  از خدمات درمانی هم محروم باشند.در این روزهای منتهی به عید که کارکنان و کارگران شهرداری نیاز دارند حتی حقوق و پاداشی مضاعف بر حقوق ماهیانه خود دریافت کنند اما تاکنون خبری  نیست.من تاکید کرده ام و بارها به شهردار گفته ام که کارکنان شهرداری با متانت و شکیبایی به کارخود ادامه میدهند اما شما با بی تفاوتی برخورد میکنید که به دور از انصاف است.از دوستان شورا خواستم که در واپسین روزهای سال یک جلسه اضطراری در این خصوص تشکیل دهیم برای رسیدگی به این مشکل قشر رها شده کارگر……
پایان هر سال بعلت تخفیفات  درآمد شهرداری رشد چشمگیری دارد طی یکماه گذشته معلوم نیست پولهای شهرداری به کجا میرود که شهرداری در پرداخت حقوق کارکنان خود درمانده باشد؟
-تذکر دیگر درخصوص ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر بود که بارها تذکر داده ایم .
در خصوص سد معبر بخصوص در بازار بارها تذکر داده ایم که براساس تبصره۱بند۲ماده۵۵قانون شهرداری ها رفع سد معبر از وظایف اولیه شهرداری  میباشد اما در بازار اندیمشک و در ورودی های شهر با وضعیت اسفناکی روبه رو هستیم.
درخصوص واگذاری پروژه ها که همیشه تاکید داشته و تذکر داده ام.
در خصوص اولویت بندی در خدمات رسانی به شهروندان که باید عدالت در توزیع امکانات و خدمات رفاهی رعایت شود.
کوی قائم،کوی شهدا سمت چپ،زیباشهر،بهارستان،کوی آزادی لور،مناطق شمالی رسالت، مناطق حاشیه نشین شهر با اوضاع اسفناکی روبه رو هستند.
آسفالت های غیراصولی که در بسیاری مناطق آسفالت روی آسفالت میریزند ولی در بسیاری جاها که سالها پیش عوارضات خود را پرداخت کرده اند  اما از آسفالت اولیه محرومند چون دیده نمیشوند وشاید صدایشان به گوش ها و بوق های تبلیغاتی نمیرسد  .
میخواهم به مردم عزیز و شهروندانی که به ما اعتماد کرده اند تا صدای آنان باشیم اعلام میکنم امروز شهردار علی رغم اینکه اکثریت شورا از ایشان ناراضی هستند اما تعداد اندکی از اعضای شورا با ایشان همراه هستند که حاشیه امنی برای ایشان ایجاد کرده اند و بحث نظارتی شورا تقریبأ برای شهردار بی خطرست و به نوعی از بابت شورا خیالشان راحت است.چون برای عزل وی دوسوم یعنی هشت نفر از اعضای شورا نیاز است اما حدودأ ۴ نفر با ایشان هماهنگ هستند که همینجا اعلام میکنم  بابت مسائلی که در شهرداری وجود دارد  در مقابل مردم و در مقابل خداوند باید پاسخگو باشند و اعلام میکنم ماهم کوتاه نخواهیم آمد.
امسال کار ما رو به پایان است.بابت کاستی هایی که وجود دارد از مردم عذرخواهی میکنم و از کارکنان شهرداری و خانواده های ایشان به طور خاص عذر میخواهم و این را عرض میکنم که ما بر اساس قانون عمل میکنیم و در چاچوب قانون خدمتگزار شما بوده و خواهیم بود.

“مهدی قلی کیانی”
۲۵ اسفند ۹۴

درباره ی محمد خاضعی

محمد خاضعی نیا ازدزفول مدیر سایت خبر دزwww.khabardez.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *